Δευτέρα, 2 Νοεμβρίου 2015

Το αφηνιασμένο Ντάλας περνάει και από το προβληματικό Τορόντο

Καλησπέρα σε όλους. Αρκετό καιρό είχαμε να τα πούμε, συγκεκριμένα από το 2/2 της Τετάρτης με τα δύο Under στο NHL. Για σήμερα αρχικά είχα μια δυάδα όμως οι αλλαγές στην απόδοση του Under και το εξευτελιστικό 1.40 του μας άλλαξαν τα σχέδια για αυτό θα πάω με το μονό αποδεκτό του Ντάλας.

Τορόντο Μέιπλ Λιφς - Ντάλας Σταρς: Δεν λέει να ορθοποδήσει το Τορόντο το οποίο μετρά μόλις μια νίκη σε 10 αγώνες. Ο Μάικ Μπάμπκοκ προσπαθεί να βρει το τι φταίει και τι πρέπει να αλλάξει με την άμυνα της ομάδας του να δέχεται τουλάχιστον δύο τέρματα ανά αγώνα.
Το Ντάλας κάνει ακριβώς αντίστροφη πορεία έχοντας εννέα νίκες σε 11 αγώνες και αυτή τη στιγμή είναι στη πρώτη θέση της Δυτικής περιφέρειας. Προέρχεται από τρεις νίκες στην έδρα του σκοράροντας σε αυτά 13 τέρματα. Ενδεικτική είναι η νίκη τους επί του Βανκούβερ τη Πέμπτη καθώς παρότι βρέθηκε να χάνει με 1-3 οκτώ λεπτά πριν το τέλος, κατάφερε να το πάει στη παράταση και να πάρει το ματς.
Φέτος έχει πάρει και σε πιο δύσκολες έδρες νίκη, γιατί να μην το κάνει και στο προβληματικό Τορόντο; διπλό!

Μονό αποδεκτό: 3628 Τορόντο Μέιπλ Λιφς - Ντάλας Σταρς 2 (1.95)